Strona główna » BLOG » Fotowoltaiczny wyłącznik pożarowy FPS-1000 – co wyróżnia ten system?

Fotowoltaiczny wyłącznik pożarowy FPS-1000 – co wyróżnia ten system?

  • by
zestaw wyłacznik pv PPOŻ 1 string

Trafiają do nas zapytania odnośnie wskazania przewagi FPS-1000 nad innymi produktami do zastosowań w ochronie pożarowej instalacji fotowoltaicznych. W związku z tym poniżej przedstawiamy kilka wyróżniających cech tego rozwiązania.

System fotowoltaicznego wyłącznika pożarowego FPS-1000 PV jest systemem skalowalnym

Co to oznacza? Oznacza to, że możemy w zasadzie rozłączać dowolną ilość łańcuchów fotowoltaicznych. Jeden wyłącznik pożarowy PV FPS-1000M może wysterować do 10 szt. wyłączników FPS-1000S.

Dodatkowo, jako producent tego rozwiązania, możemy zaproponować rozwiązania nietypowe, gdzie konieczna jest kontrola z jednego punktu, większej niż liczby łańcuchów.

System fotowoltaicznego wyłącznika pożarowego FPS-1000 PV dodatkowe funkcjonalności

Kilka dodatkowych funkcjonalności otrzymują kupujący system FPS-1000:

  1. Fotowoltaiczny wyłącznik pożarowy FPS-1000M został wyposażony w mechaniczny rozłącznik, pozwalający na ręczne wyłączenie urządzeń FPS-1000S w celach serwisowych np. wymiana złącza MC-4. Jest to wygodny i nieinwazyjny sposób na prowadzenie prac serwisowych na części instalacji bez przerywania pracy całości
  2. Fotowoltaiczny wyłącznik pożarowy FPS-1000M w wykonaniu specjalnym ma możliwość współpracy z nadrzędnym systemem zarządzającym np. BMS